Warsztaty fotograficzne z Tomaszem Tomaszewskim

Dyskusje o aktualnych lub przyszłych wydarzeniach fotograficznych itp.

Warsztaty fotograficzne z Tomaszem Tomaszewskim

Postprzez 17poludnik » 2014-02-10, 19:27

Dolnośląski Festiwal Podróżników – 17 Południk zaprasza na warsztaty fotograficzne z wyjątkowym nauczycielem - najbardziej uznanym, współczesnym, polskim fotografem prasowym, mistrzem reportażu, wieloletnim współpracownikiem National Geographic, jurorem konkursu World Press Photo - Tomaszem Tomaszewskim. Warsztaty odbędą się w weekend 21-23.03.2014 r. w Domu pod Twierdzą w Srebrnej Górze.
Podczas trzech intensywnych dni będziemy rozmawiać o tym jak budować spójną historię za pomocą obrazu fotograficznego. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czym jest zdjęcie „otwierające”, jak szukać puenty, jak eliminować zdjęcia zacierające wrażenie spójności, a w końcu jak opanować chaos i zorganizować tysiące zdjęć naświetlonych aparatami cyfrowymi, aby tworzyły intrygującą i ciekawą opowieść. Poznamy zasady dotyczące fotografii: ludzi, pejzażu, architektury i portretu oraz reguły obowiązujące przy wyborze techniki kolorowej lub czarno-białej, a także podstawowe kroki doprowadzające nasze zdjęcia do zadowalającego technicznie poziomu. Wiedzy, którą zgłębimy podczas tych warsztatów, z pewnością nie znajdziemy w żadnej książce, a tym bardziej w internecie.
Warsztaty organizowane są przede wszystkim z myślą o początkujących fotografach i fotoamatorach. Zapraszamy jednak wszystkich, którzy lubią i kochają fotografię. Również zaawansowanych amatorów i zawodowych fotografów, bowiem spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim to nie tylko lekcja fotografii, to również, a może przede wszystkim, fascynująca rozmowa o filozofii, podróżach i współczesnym świecie. Kto choć raz miał okazję się z nim spotkać, ten wie, że to człowiek wyjątkowy i rozmowa z nim to zawsze niezwykła przygoda.
Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: http://www.17poludnik.pl lub http://www.dompodtwierdza.pl
Załączniki
17_poludnik_tomasz_tomaszewski.jpg
17poludnik
Foto oglądacz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-02-10, 19:15

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron