Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /usr/home/patryk/domains/dgfoto.net/public_html/forum/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 DGFoto - Dolnośląska Grupa Fotograficzna • Wielkość : Galerie

Wielkość

Czyli nasze wiekopomne arcydzieła zdjęcia, pstryki, gnioty, prezentacje, eksperymenty etc...

Wielkość

Postprzez tojacc » 2010-12-13, 15:21

Powszechnie wiadomo, że wielkość ma znaczenie, i nas nie przekonają, że białe jest białe, a to nie to...
Chodzi o to, że wstawianie zdjęć o rozdzielczości 640x480 było dobre dla monitorów 15" obecnie wydaje mi się, że każdy posiada coś większego i chciałby podziwiać zdjęcia w formacie większym niż znaczek pocztowy, dlatego proponuję zwiększyć w regulaminie rozmiar dłuższego boku zdjęcia do co najmniej 900 pix i wielkości powiedzmy 250kb...
Co wy na to?
WHY SO SERIOUS?
tojacc
Foto oglądacz

Re: Wielkość

Postprzez BacaX » 2011-01-14, 13:29

Ja popieram propozycję.
BacaX
Foto oglądacz

Postprzez lukasz » 2011-01-31, 03:27

Odwazne posuniecie w sumie. Niestety za duzo firm/osob bezprawnie potem uzywa takich zdjec. Ze stron nawet kroja to co ma po 700px/72dpi, to co dopiero 900px. Z drugiej zas strony wybor ludziom trzeba dac. Wazne przynajmniej zeby dobrego watermarka wstrzelic.
taki tam pstrykoland wolnych mysli... http://ra8.pl
lukasz
fotoamator

Postprzez Patryk » 2011-01-31, 13:35

"Regulamin dodawania zdjęć" bardziej napisałem nie jako próbę ograniczenia wielkości, tylko ułatwienia przeglądania i ujednolicenia wielkości zdjęć - tak się po prostu wygodniej przegląda - bardziej więc proponuję go odbierać jako sugestię, a nie jakiś nakaz.

Wiadomo - na większym monitorze, np takim 19" lepiej wygląda większe zdjęcie. Nie chodziło mi jednak o to, by zdjęcia wyglądały lepiej na takich, a o to, że:
-mniejsza rozdzielczość = mniej pikseli = mniejsza objętość
-nie każdy ma superszybkie łącze internetowe oraz superszybki komputer, a ładowanie strony z większymi zdjęciami (liczmy 10 czy tam 15 postów zawierających po 1-2 zdjęcia na stronie co daje 2-3MB jeśli nie więcej) bywa irytujące bo trwa 2, 3 a czasem i 10 sekund i żre zasoby...
-jak nie ma ograniczeń, to się mogą pojawić zdjęcia w pełnej rozdzielczości po 3000px...
-jak są zbyt duże zdjęcia, to się strona nieładnie rozjeżdża...
-oraz, jak dopisał Łukasz, większe można lepiej ukraść i wykorzystać
Patryk
Administrator

Postprzez erum » 2013-11-23, 07:25

I would not propose or tights or not uncover the legs. But that's just me ;)
erum
erum
Foto oglądacz

Powrót do Galerie