Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /usr/home/patryk/domains/dgfoto.net/public_html/forum/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 DGFoto - Dolnośląska Grupa Fotograficzna • ciemnia vs "fotoshop" pytanie dla analogowych : Luźne rozmowy o fotografii

ciemnia vs "fotoshop" pytanie dla analogowych

Czyli co tam w trawie piszczy

ciemnia vs fotoshop

ciemnia
6
86%
fotoshop
1
14%

Liczba głosów : 7

ciemnia vs "fotoshop" pytanie dla analogowych

Postprzez silver_shira » 2010-07-16, 15:40

gorący temat więc jak to jest, co daje lepsze efekty, więcej satysfakcji, albo ogólnie jak "pracujecie"?

Ja oddaje głos na ciemnie, jak weszłam pierwszy raz do mojej ciemni to wyszłam z stamtąd po 2 godzinach i tak mi było mało, a od razu poczuć efekty swojej pracy w formie rzeczywistej to już nie do opisania :))
silver_shira
Fotograf

Re: ciemnia vs "fotoshop" pytanie dla analogowych

Postprzez hexametr » 2010-07-20, 15:04

Ja jestem za fotoszopem, prace z niego są tak samo rzeczywista, jak w ciemni;)
hexametr
fotoamator

Postprzez silver_shira » 2010-07-20, 15:07

rzeczywiste w sensie namacalne owszem jak wywołasz w labie :) Ja np z PS'em nie radzę sobie za dobrze, dla mnie jest zbyt skomplikowany <zdziwiony>
silver_shira
Fotograf

Postprzez nekrolog » 2010-07-20, 15:24

W tej chwili Photoshop z praktycznych względów - tryb życia, brak miejsca i czasu nie pozwala rozstawić ciemni. Zresztą zbyt mało komercyjnych efektów można uzyskać analogowo.
Ostatni raz w ciemni siedziałem ze 4 lata temu, ale zamierzam niebawem znów wszystko poskładać, bo kilka rolek czarnobialej taśmy walasię po torbie.
Proszę o nieporównywanie obróbki cyfrowej do pracy w ciemni, bo to są zupełnie dwie odmienne, wykluczające się rzeczy.
Zresztą kto siedział przy czerwonej żarówce i czuł zapach schnacych odbitek na suszarce wie o co chodzi.
nekrolog
fotoamator

Postprzez silver_shira » 2010-07-20, 15:29

nekrolog napisał(a):Proszę o nieporównywanie obróbki cyfrowej do pracy w ciemni, bo to są zupełnie dwie odmienne, wykluczające się rzeczy.

Dlatego właśnie że jedno wyklucza drugie pytam którą opcje wybieracie, to chyba logiczne prawda? ;>
silver_shira
Fotograf

Postprzez ketlicze » 2010-07-20, 15:42

Osobiście wolę ciemnię, daje więcej satysfakcji ale przyznam, że już trochę się zmęczyłam. Jak się nie ma perfekcyjnie zrobionej ciemni, tak, żeby wszystko było pod ręką to bywa ciężko. Photoshopa z kolei używam rzadko, ale jak już do niego siadam to zazwyczaj na cztery - pięć dni a potem mam dość i odpoczywam - i tak w kółko ;]
ketlicze
Foto oglądacz

Postprzez yarmaj » 2010-07-26, 18:36

Ja wybieram jedno i drugie. A jeśli chodzi o adrenalinę i klimat to żaden komp i fotoszopy nie dostarczą tego co da ciemnia.
im mniej tym lepiej
yarmaj
Foto oglądacz

Postprzez MarcinStepien » 2011-10-12, 10:16

Tak jak nekrolog napisał, to są dwie różne techniki. Dwie różne epoki. Osobiście używam obu :D Jednak więcej radości wiadomo co sprawia :D
MarcinStepien
Foto oglądacz

Postprzez neprosti » 2012-09-20, 12:09

używam obydwu, wole jednak ciemnie (chociażby jakość 4x5" jest nie porównywalna) jednak częściej (z braku miejsca w domu) negatywy skanuje i obrabiam (plamkowanie itp) w komputerze.
neprosti
Foto oglądacz

Powrót do Luźne rozmowy o fotografii